Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przetarg na AJT jeszcze nierozstrzygnięty

Lotnictwo wojskowe, 24 grudnia 2013

Według Alenii Aermacchi proces wyboru samolotu AJT dla Sił Powietrznych jeszcze się nie zakończył.

Zdjęcie: Alenia Aermacchi

W przesłanym dziś oświadczeniu, nawiązującym do wczorajszej informacji, Alenia Aermacchi wyjaśnia, że prowadzone przez Ministerstwo Obrony Narodowej postępowanie dotyczące wyboru samolotu szkolenia zaawansowanego (AJT) nie zostało jeszcze zakończone (MON wybrało M-346, 2013-12-23).

Alenia Aermacchi podkreśla, że wykonawca nie został jeszcze wybrany, a oferta włoskiego przedsiębiorstwa została jedynie zakwalifikowana do kolejnego etapu przetargu. Procedura wyboru wykonawcy trwa, a jej wynik zostanie ogłoszony przez MON w najbliższych miesiącach.

Z kolei na stronie MON można przeczytać, że w wyniku analiz złożonych ofert, w tym oceny zgodności ofert z wymaganiami zamawiającego, prowadzonych przez Inspektorat Uzbrojenia od 20 listopada do 23 grudnia (Składanie ostatecznych ofert na AJT, 2013-10-16), zdecydowano, że najkorzystniejszą jest oferta przedstawiona przez Alenia Aermaccchi S.p.A., które zaproponowało samolot M-346 Master.

O decyzji Inspektorat Uzbrojenia poinformował wszystkie zainteresowane strony. Oferty pozostałych dwóch wykonawców (BAE Systems i Lockheed Martin UK) odrzucono z powodu ich niezgodności z wymaganiami zamawiającego, określonymi w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia. Mają oni jednak prawo do odwołania się od tej decyzji do 2 stycznia 2014.

Ostateczny wybór wykonawcy nastąpi po zakończeniu sprawdzenia weryfikacyjnego oferowanego samolotu i uzyskaniu przez niego wyniku pozytywnego.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.