Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Algieria kupuje rosyjskie śmigłowce

Lotnictwo wojskowe, 03 marca 2014

Rząd Algierii zakupił 48 rosyjskich śmigłowców, za sumę 2,7 mld USD.

Wojska lotnicze Algierii wprowadzą do służby m. in.  42 śmigłowce uderzeniowe Mi-28N / Zdjęcie: Wiertoloty Rossiji

Rząd Algierii podpisał z koncernem Wiertoloty Rossiji kontrakt na dostawę 42 śmigłowców uderzeniowych Mi-28N Nocznyj Ochotnik (Nocny Łowca) (13 Mi-28 w Iraku, 2014-01-05) i 6 ciężkich transportowych Mi-26T2. Wiropłaty wyprodukuje OAO Rostwertol.

Oprócz tego zakłady UUAZ w Ułan-Ude zajmą się modernizacją 39 transportowych Mi-8AMTSz, już dostarczonych Algierczykom. Całkowita wartość kontraktu szacowana jest na 2,7 mld USD (8,23 mld zł).

Obecnie Al Quwwat aljawwiya aljaza'eriiya (wojska lotnicze Algierii) mają na stanie 15 Eurocopterów AS 355/555, 3 Belle 412, 3 Ka-32, 21 Mi-2 oraz 100 Mi-8/17/171. Według źródeł południowoafrykańskich, w służbie mogą też znajdować się pojedyncze Mi-4 i Mi-6.

Główną siłę uderzeniową Al Quwwat aljawwiya aljaza'eriiya stanowią Mi-24D/W. 30 śmigłowców tego typu zostało zmodernizowanych przez koncern Advanced Technologies and Engineering (ATE, obecnie Paramount Advanced Technologies) z RPA, do wersji Mi-24-III Super Hind.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.