Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

13 Mi-28 w Iraku

Lotnictwo wojskowe, 05 stycznia 2014

W porcie Umm Qasr na południu Iraku wyładowano 13 rosyjskich śmigłowców uderzeniowych Mi-28NE. Wcześniej, w pierwszej partii Wiertalioty Rossii dostarczyły Irakowi 15 śmigłowców.

Na początku stycznia do Iraku trafiła partia 13 śmigłowców uderzeniowych Mi-28NE

Rosja kontynuuje realizację kontraktu na dostawę 40 śmigłowców bojowych Mi-28NE i Mi-35M oraz 48 mobilnych kompleksów przeciwlotniczych Pancir-S1, zawartego w 2012 w czasie wizyty irackiego prezydenta w Moskwie. Jego całkowita wartość wynosi 4,2 mld USD. W listopadzie do Iraku dostarczono 15 śmigłowców Mi-35M. 3 stycznia do portu Umm Qasr przybył kolejny transport – 13 śmigłowców Mi-28NE Nocznyj Ochotnik.

Pierwsze 4 Mi-35M przybyły do Iraku na początku listopada. Te śmigłowce uczestniczą już w operacjach bojowych

Jesienią 2013 pierwsza grupa irackich pilotów i techników szkoliła się w rosyjskim ośrodku w Torżku. Według oficjalnej interpretacji, uczestniczą oni w operacji antyterrorystycznej w prowincji Anbar na zachodzie Iraku (al-Kaida zajmuje irackie miasta, 2014-01-03). Faktycznie jest to próba odzyskania kontroli nad znaczną powierzchnia kraju, zajętą przez rebeliantów związanych z al Kaidą. W operacji biorą udział dostarczone wcześniej armii irackiej Mi-35M.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.