Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Próba indyjskiego pocisku balistycznego

Marynarka wojenna, 26 marca 2014

Indyjska rządowa agencja rozwoju technologii wojskowych (DRDO) przeprowadziła próbę morskiego pocisku balistycznego K-4 o zasięgu do 3500km.

Program Arihant zakłada budowę i wprowadzenie do służby 3-5 atomowych okrętów tego typu. Ich podstawowym uzbrojeniem będą morskie pociski balistyczne K-15 (na zdjęciu) o zasięgu 700-750 km i K-4 o zasięgu 3500 km / Zdjęcie: DRDO

Próba została przeprowadzona w poniedziałek. Tradycyjnie, doszło do niej na wodach Zatoki Bengalskiej. Przeznaczony do przenoszenia przez atomowe okręty podwodne, pocisk został odpalony ze specjalnie do tego przystosowanej podwodnej wyrzutni. K-4 przeleciał około 2000 km, spełniając wszystkie wymagania stawiane przez inżynierów DRDO.

Zarówno K-4, jak drugi z pocisków rodziny K, K-15 o zasięgu 700-750km, mają być docelowo przenoszone przez atomowe okręty podwodne typu Arihant. W najbliższym czasie próby morskie rozpocznie pierwszy z serii tych OP, INS Arihant (Atomowy okręt podwodny Indii w 2015, 2014-02-09). Jeżeli zakończą się powodzeniem, okręt znajdzie się w linii do końca 2015.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.