Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

INS Arihant w przyszłym tygodniu?

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 31 maja 2013

Już w przyszłym tygodniu pełną moc powinna osiągnąć siłownia indyjskiego atomowego okrętu podwodnego INS Arihant. Pozwoli to na rozpoczęcie długo wyczekiwanych testów morskich jednostki.

Testy INS Arihant mają zostać zrealizowane w pobliżu miasta Visakhapatnam, gdzie mieści się kwatera główna wschodniego dowództwa indyjskiej marynarki wojennej, a także zlokalizowane zostały przedstawione na zdjęciu zakłady stoczniowe producenta, Hindustan Shipyard Limited / Zdjęcie: HSL

Informację taką podały indyjskie media, powołując się na wypowiedzi przedstawicieli rządowej agencji rozwoju technologii wojskowych DRDO. Reaktor wodny ciśnieniowy INS Arihant ma moc obliczeniową 83 MW. Niestety, zapowiedzi te należy traktować z dużym dystansem – w przeszłości strona indyjska kilkukrotnie informowała o końcu prac nad siłownią tego okrętu (Kolejny termin dla INS Arihant, 2013-01-25, INS Arihant coraz bliżej, 2013-05-06).

Do zaplanowanych testów morskich INS Arihant ma dojść w pobliżu miasta Visakhapatnam, gdzie mieści się kwatera główna wschodniego dowództwa indyjskiej marynarki wojennej. W tym samym miejscu testowane mają być pozostałe z 4-5 planowanych do wdrożenia do służby bliźniaczych OP typu Arihant. Konstrukcja okrętów rozwijana jest przez Hindustan Shipyard Limited (HSL) w oparciu o projekt Advanced Technology Vessel (ATV).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.