Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Atomowy okręt podwodny Indii w 2015

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 09 lutego 2014

Na wystawie DEFEXPO-2014 poinformowano, że pierwszy atomowy okręt podwodny budowany przez Indie – Arihant, wejdzie do linii w 2015. W br. rozpoczną się jego próby morskie.

Szef indyjskiej DRDO (Defence Research and Development Organization) Avinash Chander ogłosił w czasie wystawy DEFEXPO-2014 w New Delhi, że pierwszy atomowy okręt podwodny budowany przez Indie – INS Arihant, wejdzie do linii w 2015. Jego testy są na razie znacznie opóźnione w stosunku do planów. Problemy sprawiał przede wszystkim reaktor atomowy (INS Arihant w przyszłym tygodniu?, 2013-05-31). Indie kilka razy informowały już o zakończeniu jego prób, ale na razie uzyskał on tylko część maksymalnej mocy, określanej przez konstruktorów na 83 MW.

Według Chandera, obecnie trwa wieloetapowe zwiększanie mocy reaktora. Wkrótce ma on osiągnąć moc nominalną. – Za 2-3 miesiące będą mogły rozpocząć się próby morskie INS Arihant. Obejmą one m.in. strzelania rakiet balistycznych K-15 o zasięgu 700 km. Jeśli próby zakończą się powodzeniem, okręt będzie mógł wejść do linii do końca 2015 – powiedział szef DRDO.

INS Arihant jest uzbrojony w 12 rakiet balistycznych krótkiego zasięgu K-15. Wyporność okrętu wynosi 6 tys. ton, a prędkość maksymalna ma sięgać 30 węzłów. Na program budowy pierwszego rodzimego okrętu podwodnego o napędzie atomowym New Delhi przeznaczyło 2,9 mld USD. Na razie plany przewidują budowę 3 okrętów tego typu, a docelowo nawet 5.

DRDO kieruje obecnie pracami nad morskimi rakietami balistycznymi o większym zasięgu – K-4. Mają one niszczyć cele odległe nawet o 3500 km. Testy prototypów z wykorzystaniem wyrzutni podwodnej mają rozpocząć się w przyszłym roku.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.