Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Francusko-malezyjska współpraca szkoleniowa

Marynarka wojenna, 10 kwietnia 2014

Od ponad 10 lat, kontrolowany przez francuski rząd DCI-NAVFCO współpracuje z Królewską Marynarką Wojenną Malezji przy szkoleniu kolejnych załóg okrętów podwodnych typu Scorpène.

Szkolenie pierwszych dwóch załóg malezyjskich okrętów podwodnych, a także rezerwowej grupy oficerów i marynarzy oraz personelu technicznego trwało 4 lata. Program szkoleniowy realizowany był w myśl porozumienia zawartego w 2002 / Zdjęcie: DCI

Współpraca DCI z Tentera Laut DiRaja Malaysia (Królewską Marynarką Wojenną Malezji) trwa od 2003, kiedy to ruszyło szkolenie pierwszych załóg przyszłych malezyjskich konwencjonalnych okrętów podwodnych typu Scorpène (Drugi malezyjski Scorpene w służbie, 2010-07-15). Szkolenia oficerów i marynarzy realizowane były we Francji ze względu na brak odpowiedniego zaplecza infrastrukturalnego bezpośrednio w kraju.

Współpraca szkoleniowa, trwająca do dziś, poszerzyła się ostatnio o kursy instruktorskie dla malezyjskich wojskowych. Kończący je oficerowie będą w przyszłości sami szkolić kolejne załogi Scorpène. Wszystko ze względu na budowę w Malezji nowego ośrodka szkoleniowego, który powstaje na terenie bazy morskiej w Kota Kinabalu, na północnym wschodzie kraju.

Budowa nowego centrum szkoleniowego została oceniona przez władze w Kuala Lumpur za priorytetową. Głównie ze względu na zakup 6 fregat typu Gowind (Thales doposaży malezyjskie Gowindy, 2014-02-20). Szkolenie ich załóg ruszy w najbliższych latach, jednak w tym przypadku rząd centralny chce uniknąć sytuacji, w której kolejne grupy oficerów i marynarzy muszą udawać się do Francji na przeszkolenie, co jedynie zwiększa koszty całego przedsięwzięcia.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.