Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

AUVSI2014: Bezzałogowy Sahar

Wojska lądowe, 15 maja 2014

Podczas tegorocznej wystawy AUVSI 2014 Israel Aerospace Industries (IAI) prezentuje nowy model bezzałogowego gąsienicowego pojazdu terenowego.

Opracowany przez IAI i prezentowany w Orlando na Florydzie Sahar może pracować w trybie zdalnie sterowanym, a także całkowicie automatycznym, poruszając się po wcześniej zaprogramowanej trasie / Zdjęcie: IAI

Jedną z nowości prezentowanych przez IAI na tegorocznej AUVSI 2014 jest bezzałogowy pojazd terenowy, Sahar. Konstrukcja została opracowana przy współpracy z QinetiQ North America (QNA), znanym m.in. z produkcji osłon siatkowych Q-Net, montowanych także na polskich KTO Rosomak (Kolejne zlecenie na Q-Net, 2013-12-09) oraz Watairpoll.

Celem przyświecającym izraelskim konstruktorom było opracowanie bezzałogowego pojazdu zdolnego do realizacji różnorodnych zadań terenowych. Sahar został więc przystosowany do sporządzania mapy wybranego obszaru, usuwania przeszkód, prowadzenia ograniczonych działań rozpoznawczych, a także eliminacji min oraz improwizowanych ładunków wybuchowych.

Zastosowanie Sahara na polu walki pozwoli na częściowe wyręczenie zespołów inżynieryjnych oraz saperskich. Ponadto, zmniejszy ryzyko utraty zdrowia lub życia przez operatorów zdalnie sterowanych robotów inspekcyjnych, produkowanych przez amerykańskie iRobot (US Navy zamawia roboty inspekcyjne, 2014-04-23), przy realizacji zadań związanych z wykrywaniem i usuwaniem IED, tak na obszarach zabudowanych, jak i w terenie otwartym.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.