Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Następcy CF-188 po 2018

Lotnictwo wojskowe, 17 czerwca 2014

Rząd Kanady zrealizuje zakup nowych samolotów wielozadaniowych, mających zastąpić w służbie CF-188 Hornet, najwcześniej po 2018.

Następcy CF-188 Hornet trafią do jednostek Royal Canadian Air Force najwcześniej w 2026 / Zdjęcie: MO Kanady

Wydane wczoraj oświadczenie kanadyjskiego Departamentu Obrony Narodowej zawiera informacje na temat zakupu nowych samolotów wielozadaniowych. Według najnowszego planu, zakup zostanie zrealizowany za 4-6 lat. Wytyczne, jakie rząd w Ottawie wystosował do przemysłu, nie są zobowiązaniem do zakupu, a tylko zapoczątkowują dialog z producentami. Oznacza to, że wcześniejsze pogłoski o zakupie F-35 okazały się nieprawdziwe (Kanada jednak kupi F-35?, 2014-06-06).

Program zakupu następców eksploatowanych obecnie CF-188 Hornet rozpocznie się w przyszłym roku, etapem definiowania. Potrwa on do 2017, co oznacza, że decyzja o kontynuowaniu przedsięwzięcia należeć będzie do nowego gabinetu, który ukonstytuuje się po wyborach, zaplanowanych za ok. 18 miesięcy.

W ciągu następnych 2 lat wystosowane zostaną zapytania ofertowe do przedsiębiorstw produkujących nowoczesne samoloty wielozadaniowe. Zwycięzca zostanie wyłoniony w okresie 2018-2020, gdy większość CF-188 osiągnie już kres trwałości użytkowej.

Według wytycznych resortu obrony nowe samoloty powinny zapewnić Royal Canadian Air Force (RCAF, królewskim wojskom lotniczym Kanady) zdolność do zwalczania celów powietrznych, lądowych i morskich, a także zadań wywiadowczych, obserwacyjnych i rozpoznawczych podczas obrony macierzystego kraju, jak i w trakcie misji ekspedycyjnych.

Ottawa zarezerwowała wstępnie na przedsięwzięcie 1,5 mld CAD (4,2 mld zł). Dostawy samolotów mają zostać zrealizowane w latach 2026-2035.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.