Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Niemieckie uzbrojenie dla Algierii

Przemysł zbrojeniowy, 19 czerwca 2014

Rheinmetall zbuduje w Algierii zakłady produkujące transportery opancerzone Fuchs. Oprócz tego Afrykańczycy odbiorą 2 fregaty.

Zakłady w algierskim Ain Samara mają rocznie produkować 120 transporterów Fuchs 2 / Zdjęcie: Bundeswehra

Jak donosi dziennik Handelsblatt, niemiecki koncern zawarł z władzami w Algierze porozumienie w sprawie zbudowania zakładów w mieście Ain Samara, w których wyprodukowanych zostanie 980 transporterów opancerzonych Fuchs 2. Rocznie ma je opuszczać 120 wozów tego typu. Wartość umowy szacowana jest na 2,7 mld Euro (ok. 11,2 mld zł).

Oprócz tego inne niemieckie przedsiębiorstwa  zawarły z Algierią kontrakty o łącznej wartości 10 mld Euro (41,5 mld zł). Na ich mocy ThyssenKrupp ma dostarczyć dwie fregaty (najprawdopodobniej typu MEKO-200), a Daimler Benz będzie partnerem technologicznym wspomagającym proces produkcji samochodów ciężarowych i pojazdów wojskowych. Algieria podpisała zobowiązanie, że nie odsprzeda niemieckiego uzbrojenia i wyposażenia krajom trzecim. Co ciekawe, podwaliny pod niektóre przedsięwzięcia położono 2 lata temu (Fuchsy i MEKO dla Algierii, 2012-11-14).

Współpraca niemieckiego przemysłu obronnego z Algierią budzi ogromne kontrowersje w społeczeństwie naszych zachodnich sąsiadów. Opozycja uważa, że Berlin wspiera w ten sposób reżim wojskowy w Algierii, przyczyniając się do naruszania podstawowych praw obywateli tego kraju. Każdy zagraniczny kontrakt niemieckich przedsiębiorstw z branży obronnej musi zatwierdzić rząd federalny. Jednak zdaniem ministra gospodarki Sigmara Gabriela, nie ma powodów, aby zablokować współpracę z Algierem.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra