Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zlecenie na ppk TOW

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, Wojska lądowe, 23 czerwca 2014

Raytheon otrzymał kolejne zlecenie na dostawę zestawów przeciwpancernych pocisków kierowanych TOW-2.

Dostawy ppk TOW-2 w ramach obecnego kontraktu potrwają do marca 2018 / Zdjęcie: US Army

Zlecenie o wartości 391,5 mln USD (1,2 mld zł) przyznało biuro US Army Contracting Command. Dotyczy ono dostaw nieokreślonej liczby zestawów ppk TOW 2 (Tube-launched, Optically-tracked, Wire-guided) dla US Army i USMC. Część z nich trafi w ramach rządowego programu Foreign Military Sales do Arabii Saudyjskiej i Omanu.

Dostawy pocisków do Arabii Saudyjskiej to element realizacji większego porozumienia o zakupie przez Rijad 15,7 tys. ppk TOW 2 o wartości 750 mln USD (2,2 mld zł) (Saudyjskie TOW coraz bliżej, 2014-04-23). W grudniu zeszłego roku DSCA przesłała do Kongresu USA dokumenty dotyczące możliwej sprzedaży Saudom omawianych zestawów, przeznaczonych dla wojsk lądowych (1000 TOW-2A i 750 TOW-2B) i Gwardii Narodowej (9650 TOW-2A i 4145 TOW-2B Aero naprowadzanych radiowo) (Gigantyczny saudyjski kontrakt na TOW-2, 2013-12-11).

Według nieoficjalnych informacji, część z zestawów dostarczanych na Bliski Wschód, może ostatecznie trafić w ręce umiarkowanych rebeliantów w Syrii (Ppk z USA dla rebeliantów syryjskich, 2014-04-20). Pociski przekazywane Syryjczykom, są specjalnie zabezpieczane przed nieautoryzowanym użyciem. Producent wyposażył je bowiem w blokady z czytnikami linii papilarnych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.