Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Mi-26TS dla ChRL

Lotnictwo cywilne, 02 lipca 2014

 

Władze ChRL zamówiły kolejny ciężki śmigłowiec transportowy Mi-26TS.

Na terenie ChRL operują obecnie 3 śmigłowce Mi-26TS. Do ich zadań należy transport ciężkich ładunków, ludzi i sprzętu, gaszenie pożarów i ewakuacja ofiar klęsk żywiołowych / Zdjęcie: Wiertoloty Rossiji

Przedsiębiorstwo Lectern Aviation Supplies z ChRL zawarło z holdingiem Wiertoloty Rossiji porozumienie w sprawie zakupu ciężkiego śmigłowca transportowego Mi-26TS. Będzie on przekazany w połowie 2015 władzom prowincji Szantung, gdzie posłuży do zadań transportowych, gaszenia pożarów lasów i niesienia pomocy ofiarom klęsk żywiołowych.

Mi-26 jest największym w świecie śmigłowcem transportowym, zdolnym do przewozu, we wnętrzu ładowni lub na zawiesiu pod kadłubem, ładunku o masie 20 t (Mi-26 ewakuował norweskiego Sea Kinga, 2012-12-29, Mi-26T ewakuował Chinooka w Afganistanie, 2009-10-14). Aktualnie w ChRL eksploatowane są 3 Mi-26TS – 2 należą do Qingdao Helicopter, a trzeci do Flying Dragon. Okazały się one szczególnie przydatne podczas akcji ratowniczych po trzęsieniach ziemi, które nawiedziły prowincję Syczuan w 2008 i 2013, przewożąc na tereny dotknięte klęską oddziały wojska, ekipy ratowników, ciężki sprzęt, zaopatrzenie i wyposażenie, a także ewakuując poszkodowanych i rannych.

Obecnie biuro im. Mila prowadzi prace nad zmodernizowaną wersją wiropłata, oznaczoną jako Mi-26T2. Będzie on wyposażony w nową awionikę glass cockpit BREO-26, z 5 wielofunkcyjnymi ciekłokrystalicznymi wyświetlaczami, cyfrowego autopilota i układ nawigacji NAVSTAR/GLONASS. Umożliwi to zmniejszenie załogi lotniczej z 5 osób do 2 pilotów i operatora ładunku.

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.