Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Udane testy L-ATV

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 11 lipca 2014

W ostatnich tygodniach samochód terenowy Oshkosh Defense, L-ATV, testowany był warunkach symulowanego sieciocentrycznego pola walki.

Zdjęcie: Oshkosh Defense

Testy prowadzono w ramach kolejnego etapu fazy B+R (Engineering and Manufacturing Development) programu Joint Light Tactical Vehicle (JLTV). Próby prowadzono na terenie Electronic Proving Grounds w Fort Huachuca w Arizonie. Oceniano m.in. zakres i jakość przesyłu informacji odbieranych z pokładowych urządzeń obserwacji do rozmieszczonych w pobliżu żołnierzy.

Próby terenowe L-ATV oraz konstrukcji oferowanych przez Lockheed Martina oraz AM General (BRV-O) trwają od 14 miesięcy (Postępy JLTV, 2014-04-22). Ich wynik będzie miał – obok ceny – decydujący wpływ na wybór dostawcy 55 tys. samochodów terenowych dla US Army i USMC (Korpusu Piechoty Morskiej USA), które zastąpią obecną flotę wozów rodziny HMMWV.

Szacowana wartość programu przekroczy 20 mld USD (60,8 mld zł). Zamawiane pojazdy, będą dostarczane odbiorcom w około 10 odmianach, różniących się m.in. zdolnościami operacyjnymi oraz ładownością.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.