Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

BRV-O na wystawie

Przemysł zbrojeniowy, 15 maja 2012

Amerykańska AM General zaprezentowała dzisiaj na targach Defense Industrial Base Expo w Warren prototyp samochodu patrolowego BRV-O, który będzie walczył o zamówienie na zastąpienie części HMMWV.

Jedno z nielicznych, opublikowanych do tej pory zdjęć nowego pojazdu. Zwraca uwagę z podobieństwo do wozów rodziny Humvee, z drugiej zaś strony - podniesione podwozie, gwarantujące zwiększoną odporność na wybuchy min / Zdjęcie: AM General

W ramach przetargu na nowy samochód terenowo-patrolowy dla amerykańskich sił zbrojnych, Joint Light Tactical Vehicle (JLTV), US Army wysłały w styczniu bieżącego roku zapytania ofertowe, dotyczące finalnej fazy rozwoju tych pojazdów. Trafiły one do trzech grup przemysłowych: BAE Systems Land & Armaments-Grounds System Division-Navistar, General Tactical Vehicles (joint venture General Dynamics Land Systems i AM General) oraz Lockheed Martin Systems Integration, zaangażowanych w program od 2008 (zobacz: Kolejny etap rozwoju JLTV).

General Tactical Vehicles oferuje zamerykanizowaną wersję europejskiego MOWAG Eagle. Okazało się jednak, że producent samochodów rodziny Humvee ma w zanadrzu także autorską konstrukcję, nazwaną Blast-Resistant Vehicle - Off Road (BRV-O). W ubiegłym miesiącu ogłoszono, że zostanie ona zgłoszona do przetargu, jako alternatywna dla Eagle`a propozycja.

Producent zapewnia, że jego pojazd spełnia wszystkie wymogi przyszłego użytkownika, dotyczące poziomu ochrony balistycznej i przeciwminowej, własności jezdnych, ładowności, okresów międzynaprawczych oraz podatności serwisowej, choć nie ujawnił żadnych danych technicznych.

Samochód będzie dzisiaj i jutro wystawiony publicznie na targach Defense Industrial Base Expo w amerykańskim Warren.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.