Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Farnborough 2014: Certyfikat dla AW149

Lotnictwo wojskowe, 15 lipca 2014

Dzisiaj w Farnborough miała miejsce uroczystość wręczenia wojskowego certyfikatu dla śmigłowca AgustaWestland AW149.

Uroczyste wręczenie wojskowego certyfikatu dla śmigłowca AW149 / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Dzisiaj, w obecności Mauro Morettiego, prezesa spółki Finmeccanica, w skład której wchodzi koncern AgustaWestland i pani Roberty Pinotti, minister obrony Włoch, miało miejsce uroczyste wręczenie wojskowego certyfikatu dla śmigłowca wielozadaniowego AW149. Dokument został wydany przez Direzione Armamenti Aeronautici (ARMAEREO, departament uzbrojenia lotniczego) włoskiego resortu obrony.

W ubiegłym miesiącu jeden z przedseryjnych śmigłowców AW149, wystawiany w Farnborough, zakończył próby certyfikacyjne, prowadzone przez Reparto Sperimentale di Volo (RSV, centrum prób w locie) wojsk lotniczych Włoch, w bazie Pratica di Mare niedaleko Rzymu. Wkrótce rozpoczną się próby jego zdolności operacyjnych.

AgustaWestland  AW149 jest jednym z wiropłatów oferowanych Siłom Zbrojnym RP w przetargu na nowe śmigłowce wsparcia i zabezpieczenia. Oprócz niego w konkursie udział biorą także Airbus Helicopters EC725 i Sikorsky S-70i Black Hawk (Nowe śmigłowce coraz bliżej , 2014-06-02).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.