Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Sokół rozbił się na Filipinach

Lotnictwo wojskowe, 08 sierpnia 2014

Wczoraj wkrótce po starcie z lotniska Marawi rozbił się śmigłowiec W-3 Sokół. Dwie osoby, w tym członek załogi, zostały ranne.

Rozbity śmigłowiec PZL W-3A Sokół nr rej. 310921. Był jednym z 8 Sokołów dostarczonych Filipinom w 2012 / Zdjęcie: Philippine Army First Division Public Affairs

Wczoraj wkrótce po starcie z bazy Camp Ranao koło Marawi – siedziby 103. Brygady Piechoty, rozbił się śmigłowiec PZL W-3 Sokół. Na jego pokładzie znajdowało się 11 osób, w tym generał i pułkownik, 5 osób z gabinetu sekretarza obrony Voltaire Gazmina i czterech członków załogi.Wyżsi rangą oficerowie przewożeni Sokołem to dowódca 4. Dywizji Piechoty gen. mjr Ricardo Visaya, i inspektor generalny tej samej jednostki płk Alexander Macario.

Śmigłowiec rozbił się o 14.23, 3 minuty po starcie, prawdopodobnie z powodu bardzo silnego wiatru. Sokół spadł z ok. 50 metrów i przewrócił się na burtę. Nikt nie zginął. W wypadku lekko ranny został jeden z członków załogi – sierż. Darius Valdez, i przypadkowy świadek, trafiony odłamkiem rozbitego śmigłowca.

Według relacji gen. Visaya, przed upadkiem w śmigłowcu pojawiły się problemy z silnikami. Generał twierdzi, że w chwili uderzenia w ziemię silniki już nie pracowały.

Rozbity śmigłowiec towarzyszył drugiemu Sokołowi, którym lecieli Gazmin, minister spraw wewnętrznych Manuel Roxas II i minister ds. energii Jericho Petilla. Oba śmigłowce miały lecieć do Langundingan Airport w Cagayan de Oro. Sokół z ministrami doleciał tam bez problemów.

Rozbity śmigłowiec to PZL W-3A Sokół nr rej. 310921. Był jednym z 8 Sokołów dostarczonych Filipinom w 2012 (Sokoły ratują ofiary tajfunu, 2012-12-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra