Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Amunicja dla greckich Leopardów

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 18 sierpnia 2014

Rheinmetall dostarczy Grecji amunicję czołgową dla wozów Leopard 2.

120-mm pocisk podkalibrowy DM63 / Zdjęcie: Rheinmetall

Obecnie wojska lądowe Hellady dysponują flotą 353 czołgów podstawowych Leopard 2. W liczbie tej jest 170 Leopardów 2A6 HEL, wyposażonych w armatę Rheinmetall L55. Pozostałe 183 wozy to Leopardy 2A4, których uzbrojeniem jest armata Rheinmetall L44.

W praktyce nabywcą amunicji jest federalne biuro ds. wyposażenia, technologii informacyjnych i wsparcia (BAAINBw), działające na zlecenie greckiego resortu obrony na mocy umów dwustronnych. Rozwiązanie takie ułatwia i przyspiesza proces zamówień wyposażenia wojskowego, pozwalając Grekom na zrezygnowanie z jego badań i prób polowych.

Umowa dotyczy dostarczenia Grekom 12 tys. 120-mm pocisków. Wartość zakupu to ok. 52 mln euro (218 mln zł). Przedsięwzięcie jest jednym z elementów programu modernizacji sił zbrojnych Grecji, anonsowanego kilka tygodni temu (Grecka modernizacja, 2014-07-18).

Kontrakt zawarty z Rheinmetallem dotyczy dostawy pocisków wielozadaniowych DM12A2 oraz podkalibrowych DM63 i DM63A1, a także wyprodukowania dla greckich Leo 2A4 tabel balistycznych dla amunicji kinetycznej. Dwa pierwsze rodzaje pocisków zostaną dostarczone Grekom przed końcem br. Pociski trzeciego typu trafią do odbiorcy w 3 partiach, w latach 2015-2016, po zakończeniu prób kwalifikacyjnych, które zaplanowano na początek przyszłego roku. Niektóre elementy DM63A1 są produkowane przez Hellenic Defence Systems.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.