Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Grecka modernizacja

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 18 lipca 2014

Grecja zamierza przeznaczyć ponad 1 mld EUR (4,1 mld zł) na modernizację techniczną sił zbrojnych.

Zdjęcie: MO Grecji

W planach Aten jest m.in. wyposażenie 36 wyrzutni M270 MLRS w nowe systemy kierowania ogniem, zakup za 150 mln EUR (460,1 mln zł) 30 tys. sztuk amunicji czołgowej do wozów rodziny Leopard 2, w tym 170 Leopard 2A6 HEL (Greckie Leopardy z koperty , 2014-01-02) oraz przygotowanie infrastruktury do przejęcia kilkuset samochodów ciężarowych rodziny Oshkosh HEMTT (Heavy Expanded Mobility Tactical Truck) pochodzących z zapasów magazynowych US Army (Grecy przejmą 460 M113A2, 2014-04-03).

Marynarka wojenna ma z kolei zmodernizować za 400 mln EUR (1,6 mld zł) 4 fregaty rakietowe typu Hydra (MEKO-200HN), a także wyremontować zespoły napędowe fregat typu Elli oraz przywrócić zdatność do lotu morskim samolotom patrolowym P-3B Orion, co będzie kosztowało greckich podatników kolejne 350 mln EUR (1,4 mld zł).

Rządowe plany musi zaakceptować parlament. Jeżeli uda się uzyskać zgodę legislatywy, ministerstwo obrony powinno do końca br. porozumieć się z wybranymi przedsiębiorstwami w sprawie realizacji omawianych prac. Rządowi zależy na jak największym włączeniu rodzimych producentów w całe przedsięwzięcie, w tym grupy EAS (dawniej EBO-PYRKAL), która ma odpowiadać za produkcję na licencji i dostawy amunicji czołgowej dla Leopardów 2 oraz Hellenic Aerospace Industries, które wyremontuje niesprawne P-3B Orion.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.