Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

X-47B zakończył próby na lotniskowcu

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 29 sierpnia 2014

Bezzałogowiec X-47B zakończył próby operowania z pokładu lotniskowca.

X-47B podczas rutynowych czynności obsługowych, po raz pierwszy wykonywanych nocą, na pokładzie lotniskowca / Zdjęcie: US Navy

Po 8 dniach spędzonych na pokładzie lotniskowca USS Theodore Roosevelt (CVN 71), demonstrator bojowego bezzałogowego statku latającego X-47B powrócił do bazy Patuxent River. W trakcie prób wykazano m. in. jego zdolność do operowania z samolotami załogowymi.

Kolejny etap testów polegał na przeprowadzeniu 5 startów z pokładu okrętu z użyciem standardowej katapulty, 4 lądowań z użyciem haka i lin hamujących oraz 9 natychmiastowych startów po przyziemieniu. Udowodniono, że bezzałogowiec i klasyczne wielozadaniowe samoloty bojowe mogą operować z pokładu lotniskowca, wykonując starty i lądowania co 90 sekund (X-47 operuje razem z samolotami, 2014-08-18).

W ostatnim etapie badań, w nocy, wykonywano kołowanie X-47B i realizowano standardowe czynności związane z odnowieniem zdolności bsl do lotu na pokładzie lotniskowca. Cały czas rejestrowano parametry lotu bezzałogowca, zwłaszcza stateczność przy podmuchach wiatru podczas podejścia do lądowania i lądowania. Analiza danych z ostatnich prób ma pomóc w opracowaniu przyszłych bojowych bsl, które wejdą do wyposażenia US Navy.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.