Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

X-47 operuje razem z samolotami

Lotnictwo wojskowe, 18 sierpnia 2014

US Navy przeprowadziła pierwsze wspólne operacje bsl X-47B i samolotów wielozadaniowych F/A-18 na pokładzie lotniskowca.

X-47B i F/A-18F przed wspólnym startem z pokładu lotniskowca USS Theodore Roosevelt / Zdjęcie: US Navy

Wczoraj zrealizowano serię prób operowania demonstratora bojowego bezzałogowego statku latającego X-47B (Próby tankowania bezzałogowców, 2013-09-12, Nieudana próba lądowania X-47B na lotniskowcu, 2013-07-18) razem z samolotami wielozadaniowymi F/A-18F Super Hornet. Wykonywano je z pokładu lotniskowca USS Theodore Roosevelt (CVN 71).

Próby rozpoczęto od startu X-47B i F/A-18F. Po 8-minutowym locie bezzałogowiec, wykonał lądowanie na pokładzie lotniskowca, z użyciem lin hamujących, złożył skrzydła, a następnie, sterowany przez operatora na pokładzie, pokołował poza obszar lądowania, aby zwolnić miejsce lądującemu Super Hornetowi. Sekwencje wspólnego startu i lądowania powtarzano kilkanaście razy, podobnie jak uzupełnianie paliwa w zbiornikach bsl.

Dla potrzeb ostatnich prób przekonstruowano siłownik haka hamującego X-47B i zmodyfikowano oprogramowanie w celu umożliwienia składania skrzydeł podczas kołowania w celu skrócenia czasu przebywania bsl na pokładzie po lądowaniu.

Kolejnym etapem operowania bbsl z pokładu lotniskowca będą nocne starty i lądowania wspólnie z F/A-18 oraz obsługa bieżąca na pokładzie, także wykonywana w nocy.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.