Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nieudana próba lądowania X-47B na lotniskowcu

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 18 lipca 2013

Kolejna próba lądowania prototypu bezzałogowca bojowego X-47B na pokładzie lotniskowca zakończyła się niepowodzeniem. Cały program testów uznano jednak za udany.

Zdjęcie: US Navy

Podczas kolejnej próby lądowania prototypu – demonstratora technologii bezzałogowca bojowego Northrop Grumman X-47B (kod Salty Dog 501) na pokładzie lotniskowca USS George Bush (CVN-77) doszło do problemów technicznych, które uniemożliwiły jej planowe ukończenie. 15 lipca samolot musiał zawrócić na lotnisko startu w bazie US Navy Patuxent River. Według oficjalnego komunikatu, przyczyną niepowodzenia były niewielkie problemy z systemem pomiarowym. Lądowanie w Patuxent River odbyło się bez problemów.

Test z 15 lipca był ostatnim przewidzianym harmonogramem. Z 4 prób lądowań na lotniskowcu tylko połowa zakończyła się powodzeniem (X-47B ląduje na lotniskowcu z użyciem liny hamującej, 2013-07-11). Mimo 2 niepowodzeń, kolejne próby lądowań X-47B na lotniskowcu nie są planowane. Program został uznany za zakończony powodzeniem. Lotniskowiec USS George Bush powrócił do bazy.

Dotychczasowy program – Unmanned Combat Air System Demonstrator (UCAS-D), w ciągu 8 lat kosztował ok. 1,4 mld USD. USA planują na podstawie prób z prototypami X-47B opracować wymagania dla przyszłych pokładowych bezzałogowców bojowych w ramach programu Unmanned Carrier Launched Airborne Surveillance and Strike (UCLASS). Pierwsze seryjne bojowe bezzałogowce mają trafić na pokłady lotniskowców US Navy w 2019.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.