Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Polski żołnierz zginął w Afganistanie

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 16 września 2014

Dzisiaj w Afganistanie zginął kolejny polski żołnierz, plutonowy Rafał Celebudzki.

 Plutonowy Rafał Celebudzki ostatnio pełnił służbę w Kompanii Zabezpieczenia Wielonarodowego Korpusu Pólnocno-Wschodniego w Szczecinie. Była to jego druga misja zagraniczna. Wcześniej służył w Iraku / Zdjęcie: MON

16 września 2014, około godz. 5.45 czasu polskiego, w Afganistanie doszło do zamachu na konwój wojsk Międzynarodowych Sił Wsparcia Bezpieczeństwa (ISAF), przejeżdżający ulicami Kabulu. Zamachowiec samobójca zdetonował samochód-pułapkę obok wojskowej kolumny.

W wyniku eksplozji zginął plutonowy Rafał Celebudzki, który prowadził jeden z pojazdów. Dwóch innych polskich żołnierzy zostało lekko rannych. Ich zdrowiu i życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Plutonowy Rafał Celebudzki ostatnio pełnił służbę w Kompanii Zabezpieczenia Wielonarodowego Korpusu Pólnocno-Wschodniego w Szczecinie. Była to jego druga misja zagraniczna. Wcześniej służył w Iraku.

Plut. Celebudzki jest czterdziestym czwartym polskim żołnierzem, który poległ podczas służby na terenie Afganistanu (Polski żołnierz zginął w Afganistanie, 2013-06-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.