Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

X-37B wylądował

Astronautyka, 19 października 2014

Po blisko 2 latach pobytu w Kosmosie powrócił na Ziemię amerykański pojazd bezzałogowy X-37B. Wylądował w bazie Vandenberg w Kalifornii.

X-37B OTV-3 ląduje w bazie Vandenberg / Zdjęcie: 30th SW

Bezzałogowy pojazd kosmiczny wielokrotnego użytku Boeing X-37B zakończył swoją kolejną misję (Ponad 469 dni X-37B w Kosmosie , 2014-03-31). Wylądował 17 października o 9:24 czasu lokalnego w bazie wojsk lotniczych Vendenberg w Kalifornii. Lądowanie odbyło się całkowicie automatycznie pod kontrolą specjalistów z 30th Space Wing i Boeinga. Na orbicie okołoziemskiej pojazd przebywał 674 dni.

Misja OTV-3 rozpoczęła się 11 grudnia 2012. Wówczas to X-37B wystartował z Space Launch Complex 41 Cape Canaveral Air Force Station na Florydzie. Na orbitę wyniosła go rakieta nośna United Launch Alliance Atlas V.

Misja, która właśnie się zakończyła, była trzecią w dziejach X-37 – OTV-3 (Orbital Test Vehicle – 3). W sumie X-37 spędziły w Kosmosie 1367 dni. Misja OTV-1 rozpoczęła się 22 kwietnia 2010, a zakończyła 3 grudnia tego roku. Trwała 224 dni. Druga misja, OTV-2 była dłuższa. Trwała 468 dni, od 5 marca 2011 do 16 czerwca 2012. Kolejny start X-37B jest planowany na przyszły rok.

Misje X-37B są otoczone największą tajemnicą. Wiadomo, że pojazdy wykonują zadania na rzecz wojska, ale szczegóły nie są ujawniane. Nic też nie wiadomo o specjalistycznym wyposażeniu pojazdów. Długi pobyt na orbicie umożliwiają im rozkładane panele słoneczne przewożone w ładowni.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.