Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

T-64BM1M nie dla Kongo

Wojska lądowe, Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 11 listopada 2014

Zamiast do Kongo, zmodernizowane czołgi T-64BM1M zostaną przekazane jednostkom walczącym z separatystami na wschodniej Ukrainie.

Pierwsze T-64BM1M zamiast do Kongo trafią do kompanii czołgów stanowiących element batalionu pancernego 1. Brygady Operacyjnej NGU – jednostki sformowanej w lipcu 2014. T-64BM1M ma masę 41,6 tony i napędzany jest 700-konnym silnikiem, rozpędzającym pojazd do 65 km/h. Zasięg czołgu wynosi 600 km

Rząd Ukrainy zdecydował się zerwać kontrakt z Demokratyczną Republiką Kongo na dostawy 50 zmodernizowanych przez Zawod im. Małyszewa czołgów T-64BM1M (Ukraina sprzedaje czołgi do Kongo, 2014-02-19). W związku z konfliktem zbrojnym trwającym we wschodniej części państwa, wozy mają zostać przekazane do pododdziałów armii i Gwardii Narodowej Ukrainy (NGU).

Pierwsze dziesięć T-64B1M i T-64BM1M zostało pokazanych 10 września 2014. Modernizacja tych drugich pojazdów obejmowała głównie zamocowanie dodatkowego opancerzenia. Przeżywalność załogi ma zwiększyć przeniesienie amunicji do magazynu zamocowanego w tylnej części wieży. Bez zmian pozostawiono uzbrojenie pojazdu, system kierowania ogniem oraz przestarzały system noktowizyjny.

Charakterystyki T-64BM1M oceniane są jako znacznie ustępujące pojazdom doprowadzonym do standardu T-64BM Bułat, ale znacząco lepsze, niż powszechnie używane przez ukraińskie siły zbrojne czołgi T-64A, T-64B i T-64BW.

Przedstawiciele Kongo wyrazili zrozumienie dla powodów zerwania kontraktu i wycofania się ze sprzedaży pojazdów pancernych, jednak podkreślili, że w przyszłości nie będą zainteresowani jakimikolwiek dalszymi zakupami sprzętu wojskowego na Ukrainie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra