Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oblot Bella 505

Lotnictwo cywilne, 11 listopada 2014

Dzisiaj oblatano śmigłowiec Bell 505 Jet Ranger X.

Prototyp Bella 505 podczas pierwszego lotu / Zdjęcie: Bell Helicopter

Pierwszy lot najnowszego śmigłowca amerykańskiego koncernu, noszącego oznaczenie Bell 505 Jet Ranger X, miał miejsce dziś, w zakładach w Mirabel w kanadyjskiej prowincji Quebec. Załogę śmigłowca stanowili piloci doświadczalni producenta Yann Lavalle i Eric Emblin.

Po oderwaniu śmigłowca od ziemi i wykonaniu zawisu, piloci przeprowadzili sprawdzenie jego sterowności przy małej prędkości i dwukrotnie okrążyli lotnisko. Maksymalna prędkość lotu wyniosła 111 km/h. Pierwszy lot Bella 505 trwał ok. 30 minut.

Bell 505 Jet Ranger X został skonstruowany na podstawie wymagań i uwag, które opracowano wspólnie z radą doradczą, składającą się z przyszłych użytkowników. Premiera śmigłowca miała miejsce podczas tegorocznej wystawy Heli-Expo (Heli-Expo 2014: Bell prezentuje Jet Rangera X, 2014-02-27). Dotychczas producent zebrał zamówienia na ponad 240 wiropłatów tego typu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.