Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Małe śmigłowce z glass cockpitem

Lotnictwo cywilne, 14 lutego 2014

Robinson oferuje nową awionikę dla swoich wiropłatów. Wyposażenie dostępne będzie dla wszystkich produkowanych modeli.

Propozycja nowego wyposażenia tablicy przyrządów śmigłowca R66, z 2 wskaźnikami Aspen, NAV/COM/GPS GTN 750, panelem audio GMA 350H, radiostacją GTR 225B i transponderem GTX 330ES

Robinson Helicopter wprowadza na rynek nowe wyposażenie awioniczne i tablice przyrządów przeznaczone dla śmigłowców R22, R44 i R66. Jako elementy opcjonalne dostępne są urządzenia NAV/COM/GPS GTN 600/700 z ekranem dotykowym oraz wskaźniki podstawowe i wielofunkcyjne Aspen Avionics. Producent oferuje także zabudowanie radiostacji Garmin GTR 225B, panelu audio GMA 350H, nadbiornika GDL 88 i transpondera GTX 330ES. GTR 225B będzie standardową radiostacją łączności, zastępując Bendix/King KY 196A/197A. GTR 225B i GTN 635/650/750 dostępne są z separacją międzykanałową 8,33 kHz, zgodnie z nowymi wymaganiami.

Panel GMA 350H zastępuje używany dotychczas AEM AA12S, co pozwala na zabudowanie dwóch radiostacji łączności. Natomiast GTX 330ES i GDL 88 umożliwiają korzystanie z ADS-B, prezentującego ruch lotniczy w czasie rzeczywistym.

Wygląd zmodyfikowanej tablicy przyrządów R22 Beta II z GPS GTN 625, GTR 225B i GTX 330ES / Zdjęcia: Robinson Helicopter

Jak podaje producent, zakończono już próby w locie wymagane przez FAA i uzyskano zatwierdzenia dla większości nowego wyposażenia. Obecnie finalizowane są procesy certyfikacyjne dla kilku różnych kombinacji zabudowy urządzeń.

W celu zabudowania wspomnianych elementów Robinson proponuje wymianę używanych dotychczas 7-, 9- i 10-otworowych tablic przyrządów na 6- i 8-otworowe. Pierwszy typ będzie dostępny dla śmigłowców R22 i R44 Raven I, a drugi – dla R44 Raven II i R66 (Problemy Robinsona z EASA, 2014-01-31) oraz opcjonalnie dla Raven I (Stabilna pozycja Robinsona, 2014-01-22). Co najważniejsze, można w nich zabudować zarówno awionikę glass cockpit, jak i przyrządy analogowe.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.