Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pistolety HS-9 dla Iraku

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 14 listopada 2014

Chorwaci dostarczyli do Iraku 20 tys. pistoletów HS-9 do amunicji 9 mm x 19.

Irackie ministerstwo spraw wewnętrznych odebrało kolejną dostawę chorwackiej broni. Tym razem nad Eufrat dotarło 20 tys. pistoletów HS Produkt HS-9 do amunicji 9 mm x 19

Chorwackie przedsiębiorstwo HS Produkt zakończyło dostawy 20 tys. pistoletów HS-9 do Iraku. Broń trafi do formacji ministerstwa spraw wewnętrznych tego państwa oraz regionalnego rządu Kurdystanu. Wartość umowy szacowana jest na 16-22 mln zł (30-40 mln HRK).

Jest to już druga duża dostawa chorwackich konstrukcji strzeleckich do Iraku. Pierwszy kontrakt na broń produkowaną przez HS Produkt został zrealizowany na przełomie kwietnia i maja. Wówczas z Chorwacji wyleciały dwa transporty uzbrojenia, o łącznej masie 30 ton.

W 2014 Irak stał się pierwszym zagranicznym użytkownikiem 5,56-mm karabinków VHS-D1, produkowanych przez HS Produkt / Zdjęcia: Remigiusz Wilk

Irackie MSW odebrało wówczas nie tylko 9-mm pistolety samopowtarzalne, ale też 5,56-mm karabinki VHS-D1 i subkarabinki VHS-K1. Tym samym Irak stał się pierwszym zagranicznym użytkownikiem chorwackich konstrukcji w układzie bezkolbowym.

Warto przypomnieć, że w styczniu 2014 Chorwaci zamówili 1585 karabinków VHS-D1 i subkarabinków VHS-K1 wraz z 1125 elementami wyposażenia (m.in. 40-mm granatnik podwieszany, celownik optyczny) dla własnej armii (MORH kupuje 1,5 tys. karabinków VHS, 2014-04-06; Nowy VHS-2 na ASDA, 2013-04-24).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.