Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejny udany test Akash

Wojska lądowe, 17 listopada 2014

Indie przeprowadziły udany test systemu przeciwlotniczego Akash.

Zestawy przeciwlotnicze Akash użytkowane są przez wojska lądowe i lotnicze Indii. Bateria systemu wyposażona jest w trójwspółrzędny radar z anteną fazowaną (Rajendra) oraz 4 trójprowadnicowe wyrzutnie, osadzone na kołowych naczepach samochodowych lub podwoziu gąsienicowym (czołgu T-72, w przypadku wojsk lądowych) / Zdjęcie: DRDO

Próba Akash została przeprowadzona dziś o 15:18 czasu lokalnego na poligonie rakietowym Chandipur, u wybrzeży stanu Orissa. Test zakończył się sukcesem, po tym, gdy wystrzelony z kompleksu startowego nr 3 pocisk trafił w obrany cel latający. Wydarzenie było nadzorowane przez przedstawicieli rządowej agencji rozwoju technologii wojskowych (DRDO), która opracowała system w ramach programu IGMDP (Integrated Guided Missile Development Programme) ((Udana próba Akash, 2014-05-29)).

W rozwój Akash zaangażowano również Bharat Dynamics Limited oraz ponad 200 prywatnych przedsiębiorstw zbrojeniowych. Prace nad systemem, przeznaczonym przede wszystkim dla wojsk lotniczych i lądowych Indii, prowadzono od lat 1980. Akash jest w stanie wykrywać cele w odległości do 60 km. Radar może śledzić do 64 celów jednocześnie, naprowadzając po 2 pociski na 4 różne cele w tym samym czasie.

W najbliższych dniach DRDO przeprowadzi kolejne próby ogniowe z wykorzystaniem zestawów pochodzących z zapasów magazynowych wojsk lotniczych Indii. Pozwoli to jednocześnie na przeszkolenie operatorów systemów do działania w warunkach zbliżonych do rzeczywistego pola walki.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.