Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne próby nad Zatoką Bengalską

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 12 kwietnia 2014

Wojska lądowe Indii wraz z rządową agencją rozwoju technologii wojskowych (DRDO) zapowiadają przeprowadzenie w kwietniu serii prób ogniowych z terenu poligonów rakietowych u wybrzeży stanu Orrisa.

Zapowiadana seria prób pocisków balistycznych i przechwytujących stanowi przede wszystkim element szkolenia zespołów obsługi, jako że większość z nich została wprowadzona do służby / Zdjęcie: DRDO

Pierwsza z prób została zapowiedziana 11 kwietnia. DRDO zamierzało przeprowadzić próbne odpalenie pocisku balistycznego Agni I (Nocna próba Agni I znów przełożona, 2014-02-20) z kompleksu startowego nr 4 na wyspie Wheeler u wybrzeży stanu Orrisa. Jako że ten typ uzbrojenia znajduje się już w służbie, próba będzie stanowić element szkolenia zespołu obsługi. Podobnie jak w przypadku odpalenia pocisku manewrującego Brahmos (Kolejny Brahmos odpalony, 2014-04-08).

Następna próba zostanie przeprowadzona 19 kwietnia. Przedstawiciele wojsk lądowych Indii oraz wspomnianej DRDO odpalą pocisk balistyczny Prithvi II z wyrzutni umieszczonej na terenie poligonu rakietowego w Chandipur. Próbne odpalenie Prithvi II zakłada jego zniszczenie przez pocisk przechwytujący AAD (Advanced Air Defence), odpalony z wyspy Wheeler.

Ostatnia seria prób zakłada odpalenie z Chandipur co najmniej 12 pocisków przechwytujących wchodzących w skład zestawów przeciwlotniczych Akash (Zielone światło dla Akashy, 2010-02-03). Próbne strzelanie rozpocznie się 21 kwietnia.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.