Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Udana próba Akash

Przemysł zbrojeniowy, 29 maja 2014

DRDO poinformowała o przeprowadzeniu udanej próby ogniowej zestawów przeciwlotniczych / przeciwrakietowych Akash.

Pocisk przechwytujący systemu Akash odpalany z trójprowadnicowej wyrzutni. Standardowo są one osadzane na naczepach samochodowych lub podwoziu gąsienicowym (czołgu T-72, w przypadku wojsk lądowych) / Zdjęcie: DRDO

Próba została przeprowadzona wczoraj na terenie poligonu niedaleko Balasore. Trzy pociski przechwytujące zostały wystrzelone w kierunku poruszających się na małej wysokości celów powietrznych, Lakshya. Cele zostały zniszczone.

Wczorajsze strzelanie to kolejna z serii prób systemu Akash, prowadzonych na przestrzeni ostatnich tygodni. Nie wszystkie kończyły się sukcesem (Nieudana próba Akash, 2014-04-24). W przeszłości problemem było zbliżenie się do celu na odległość wystarczającą do odpalenia zapalnika zbliżeniowego pracującego na częstotliwości radiowej i eksplozji 55-kg głowicy bojowej.

Próby ogniowe Akash są wciąż realizowane, mimo że system został wprowadzony do służby zarówno przez wojska lądowe, jak i wojska lotnicze Indii. Jest on jednym z ważniejszych produktów rodzimego przemysłu zbrojeniowego. Od lat 1980. nad jego rozwojem pracowała rządowa DRDO, a także ponad 200 lokalnych przedsiębiorstw, w tym Bharat Dynamics Limited.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.