Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pożarniczy K-MAX

Lotnictwo cywilne, 19 listopada 2014

Bezzałogowy śmigłowiec K-MAX zademonstrował zdolność zwalczania pożarów. 

Bezzałogowiec K-MAX w trakcie wykonywania zadań pożarniczych / Zdjęcie: Lockheed Martin

Zespół dwóch wiropłatów, złożony z bezzałogowego śmigłowca K-MAX i bezzałogowego czterowirnikowca Indago zademonstrował zdolność do zwalczania pożarów. W trakcie próby Indago wykrywał ogniska pożarów przy pomocy głowicy z wyposażeniem optoelektronicznym i przekazywał dane do operatora, kierującego lotem K-MAXa.

Identyfikacja miejsca pożaru, jak i wybór miejsca zrzutu wody były dokonywane autonomicznie przez bezzałogowiec. Także napełnianie zbiornika Bambi, podwieszonego pod kadłubem, K-MAXa, odbywało się bez interwencji człowieka. W ciągu 1 godziny K-MAX zrzucił 10 886 kg wody.

Podczas próbnych misji pożarniczych K-MAX operował razem z bezzałogowym czterowirnikowcem Indago

Jak twierdzi producent, użycie zespołu bezzałogowców pozwala na zwalczanie pożarów niezależnie od pory doby, w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, w trudno dostępnych lokalizacjach. Dodatkową zaletą jest zmniejszenie ryzyka, na jakie narażeni są piloci pożarniczych statków powietrznych, operujących nad obszarami objętymi pożarami. K-MAX może być użyty nie tylko do bezpośredniego gaszenia pożarów, ale także do dostarczenia w pobliże jego rejonu zespołów strażaków, lekkich pojazdów, czy sprzętu i wyposażenia (K-MAX przewozi bezzałogowiec, 2014-08-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.