Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

K-MAX przewozi bezzałogowiec

Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, 19 sierpnia 2014

Śmigłowiec bezzałogowy K-MAX zademonstrował zdolność do autonomicznego transportu pojazdu bezzałogowego.

Śmigłowiec K-MAX przewozi pojazd bezzałogowy SMSS. W celu zwiększenia poziomu bezpieczeństwa, za sterami wiropłata zasiada pilot / Zdjęcie: Lockheed Martin

W trakcie demonstracji możliwości śmigłowca K-MAX (K-MAXy powróciły z Afganistanu , 2014-07-30), zorganizowanej w Fort Benning, we współpracy z U.S. Army Tank Automotive Research, Development and Engineering Center (TARDEC) wykazano, że jest on zdolny także do przewozu innych pojazdów bezzałogowych. Scenariusz zakładał dostarczenie za pomocą bsl wyposażenia oddziałowi żołnierzy broniących wioski. 

Podczas pokazu K-MAX przewiózł pojazd Squad Mission Support System (SMSS), na zawiesiu podkadłubowym. Po lądowaniu w wyznaczonym miejscu SMSS przeszedł do wykonywania zadania obserwacji terenu przy pomocy głowicy Gyrocam.

Zarówno SMSS, jak i K-MAX wyposażone były w środki łączności, w tym także satelitarnej. Działania obydwu bezzałogowców były kierowane i nadzorowane za ich pośrednictwem. W kabinie śmigłowca zasiadał pilot, jednak nie sterował on lotem wiropłata.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.