Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Iran kupił R-44

Lotnictwo cywilne, 24 listopada 2014

Iran zakupił śmigłowce R-44, obchodząc amerykańskie sankcje.

Jeden z 4 śmigłowców R-44, zakupionych przez Iran / Zdjęcie: Agencja Mehr

W ubiegłym tygodniu podczas wystawy lotniczej na wyspie Kish zaprezentowano nowe nabytki lotnictwa Iranu – 4 śmigłowce lekkie Robinson R-44. Zakup ten anonsowano już we wrześniu br.

Jak twierdzą przedstawiciele miejscowych władz, zostały one zakupione od jednego z dealerów, za sumę 2 mln USD (6,4 mln zł). Nowe wiropłaty posłużą do szkolenia i patrolowania pól naftowych przez policję.  

Co najciekawsze, pozyskanie śmigłowców przez Iran pokazuje, że sankcje, nałożone na ten kraj przez społeczność międzynarodową, w odpowiedzi na kontynuowanie programu nuklearnego, nie są bezwzględnie przestrzegane (Iran nie chce Torów zamiast S-300, 2013-06-11). Nie wiadomo też, czy i jak Waszyngton zamierza ukarać producenta wiropłatów – koncern Robinson Helicopters (Robinsony dla wojsk lotniczych Jordanii , 2014-10-17).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.