Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Robinsony dla wojsk lotniczych Jordanii

Lotnictwo wojskowe, 17 października 2014

Wojska lotnicze Jordanii kupiły śmigłowce Robinson R44. Będą one używane do szkolenia podstawowego.

Pierwsza grupa pilotów królewskich wojsk lotniczych Jordanii wykonuje już loty zapoznawcze śmigłowcami R44 Raven II / Zdjęcie: Robinson Helicopters

Silāh ul-Jawu al-Malakī ’al-Urdunī (królewskie wojska lotnicze Jordanii) zakupiły 8 śmigłowców Robinson R44 Raven II. Zastąpią one używane dotychczas do szkolenia pilotów wiropłaty Hughes 500D, eksploatowane od 1981.

Decyzja o zakupie R44 została podjęta po wizycie, jaką wysocy oficerowie Silāh ul-Jawu al-Malakī ’al-Urdunī, z gen. bryg. Walidem Jaradatem na czele, złożyli w marcu w zakładach Robinsona w Torrance w Kalifornii. O wyborze zadecydowały nie tylko niskie koszty zakupu i eksploatacji, ale także pozytywna opinia o śmigłowcach jednego z użytkowników (najprawdopodobniej wojsk lotniczych Libanu).

Jordańskie Raveny zostaną wyposażone w awionikę glass cockpit Garmina i Aspen (Małe śmigłowce z glass cockpitem, 2014-02-14) oraz nowe wojskowe nadbiorniki Bendix King KTR909, pracujące w paśmie UHF. Śmigłowce będą używane do szkolenia podstawowego w King Hussein Air College w Al-Mafrak.

Pierwsza partia, licząca 4 śmigłowce, ma trafić do Jordanii przed końcem br. Kolejne 4 wiropłaty dołączą do nich na początku 2015. Obecnie w Torrance przebywa 10 pilotów Silāh ul-Jawu al-Malakī ’al-Urdunī, którzy wykonują loty zapoznawcze w kabinach R44. Pod koniec października do Kalifornii ma przybyć także 12 jordańskich mechaników.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.