Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

ONZ prosi o środki pomocowe dla Afganistanu

Strategia i polityka, 26 listopada 2014

ONZ chce przeznaczyć w przyszłym roku ponad 400 mln USD na pomoc humanitarną dla Afgańczyków.

Blisko 8000 afgańskich cywilów straciło w br. życie lub zdrowie w wyniku walk toczonych przez lokalne siły bezpieczeństwa z ekstremistami islamskimi / Zdjęcie: UNAMA

O pomoc w sfinansowaniu programów pomocowych w Afganistanie zwrócono się do państw członkowskich ONZ. Kierownictwo misji United Nations Assistance Mission in Afghanistan (UNAMA) potrzebuje na ten cel 405 mln USD (1,3 mld zł). Środki zostaną przeznaczone na wsparcie cywilów, którzy stracili zdrowie lub dach nad głową w wyniku działalności grup ekstremistycznych.

Według danych UNAMA, na pomoc oczekuje ponad 100 tys. Afgańczyków. Przed rokiem ONZ apelowała o identyczne wsparcie, otrzymując niewiele ponad połowę zakładanej sumy.

Programy pomocowe UNAMA koordynowane są z działaniami podejmowanymi przez dowództwo misji ISAF. Siły międzynarodowe odpowiadają bowiem nie tylko za szkolenie i dozbrajanie członków lokalnych sił bezpieczeństwa, ale też ochronę licznych projektów infrastrukturalnych prowadzonych w całym kraju, w tym budowę szpitali i szkół.

Od przyszłego roku ONZ będzie współpracowało z dowództwem misji Resolute Support. W jej ramach służbę na miejscu pełnić ma 12 tys. żołnierzy koalicji wielonarodowej, która przejmie obowiązki ISAF. Najliczniejsze kontyngenty wystawią USA, Niemcy i Włochy (Niemiecki kontyngent w Afganistanie po 2014, 2014-11-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.