Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Modernizacja greckich fregat

Marynarka wojenna, 12 stycznia 2015

Trzy greckie fregaty rakietowe typu Elli przystosowano do operowania z nich śmigłowców morskich S-70B Aegean Hawk.

Marynarka wojenna Grecji nie zdecydowała się ostatecznie na przebudowę hangaru fregat typu Elli, przez co S-70B Aegean Hawk nie będą mogły stacjonować na tych okrętach na stałe / Zdjęcie: MO Grecji

Marynarka wojenna Grecji zakończyła modernizację 3 z 9 fregat typu Elli (ex-holenderskich jednostek typu Kortenaer, Grecka modernizacja, 2014-07-18), HS Navarinon (F 461) (ex-Van Kinsbergen (F809)), HS Themistocles (F 465) (ex-Philips van Almonde (F823)) i HS Nikiforos Fokas (F 466) (ex-Bloys van Treslong (F824)). Prace prowadzono w wojskowych zakładach stoczniowych na wyspie Salamis.

Modernizacja fregat zakładała m.in. wzmocnienie ich pokładów lotniczych. Jednostki przystosowano do operowania z ich pokładów śmigłowców morskich S-70B Aegean Hawk. Wiropłaty będą mogły transportować żołnierzy i wyposażenie na okręty, a także pobierać z nich zaopatrzenie, w tym paliwo, podczas działań.

Dowództwo lotnictwa marynarki wojennej Grecji dysponuje 8 śmigłowcami morskimi S-70B-6 Aegean Hawk i 3 w odmianie S-70B. Wiropłaty mogły dotąd stacjonować tylko na 4 fregatach typu Hydra (MEKO 200NH) oraz 5 okrętach desantowych typu Jason i okręcie zaopatrzeniowym HS Prometheus (A 374).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.