Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Po próbach USNS Montford Point

Marynarka wojenna, 04 lutego 2015

US Navy zakończyła próby pierwszego okrętu przeładowczego klasy Mobile Landing Platform, USNS Montford Point (MLP 1).

Próby morskie USNS Montford Point prowadzono na północnych wodach Oceanu Spokojnego oraz u wybrzeży USA / Zdjęcie: US Navy

Próby morskie USNS Montford Point trwały od wiosny 2014. Okręt testowano na północnych wodach Oceanu Spokojnego oraz u wybrzeży południowej Kalifornii. Testy pozwoliły na ocenę potencjału operacyjnego jednostki, w tym rzeczywistej zdolności do przeładowywania na morzu pojazdów i ładunków z okrętów zaopatrzeniowych na barki desantowe.

USNS Montford Point odebrano wiosną 2013. Jednostka została podporządkowana U.S. Navy Military Sealift Command. W kwietniu okręt uzyska wstępną zdolność operacyjną, co pozwoli na jego ograniczoną eksploatację. Będzie służył przede wszystkim do zaopatrywania oddziałów lądowych działających na obszarach przybrzeżnych, a także okrętów zaangażowanych w wielomiesięczne operacje morskie, w tym wielonarodowe operacje antypirackie.

Pod koniec 2014 producent okrętów, General Dynamics National Steel and Shipbuilding Company, otrzymał zlecenie na zabezpieczenie bazy materiałowej pod budowę kolejnej jednostki omawianej klasy (Środki na MLP-4, 2014-12-22). Powstanie ona w konfiguracji mieszanej, jako okręt przeładowczy / okręt-baza. Zostanie wyposażony m.in. w pokład lotniczy, na którym będą stacjonować śmigłowce morskie lub przemiennopłaty MV/CV-22 Osprey.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.