Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USNS Montford Point wyszedł w morze

Marynarka wojenna, 15 lipca 2013

Dwa miesiące po przyjęciu do służby, okręt przeładowczy klasy Mobile Landing Platform (MLP), USNS Montford Point (T-MLP 1) opuścił teren bazy morskiej w San Diego i wyszedł w morze.

Okręty klasy Mobile Landing Platform (MLP) mają umożliwić przeładunek pojazdów i ładunków wielkogabarytowych na morzu z okrętów zaopatrzeniowych na poduszkowce i barki desantowe / Zdjęcie: US Navy

Do zdarzenia doszło w miniony weekend. USNS Montford Point opuścił Naval Base San Diego w Kalifornii. Okręt znajdował się na jej terenie od czasu jego przyjęcia do służby, do czego doszło w maju (Przejęcie USNS Montford Point, 2013-05-17).

USNS Montford Point idzie w kierunku bazy US Navy w Everett w stanie Waszyngton. Po drodze ma zostać poddany serii prób morskich, sprawdzających funkcjonowanie wybranych urządzeń pokładowych. Końcowa ocena potencjału jednostki zaplanowana jest na wrzesień br. Pełną gotowość operacyjną (FOC) T-MLP 1 ma osiągnąć w 2015.

USNS Montford Point jest pierwszym z serii okrętów przeładowczych klasy MLP (Zlecenie na budowę MLP, 2011-05-29). Jego budowa została zakończona we wrześniu 2012 (Pierwszy MLP gotowy, 2012-09-13). Miesiąc później odbyło się jego uroczyste wodowanie (Wodowanie USNS Montford Point, 2012-11-14). Z kolei na początku br. jednostka została ochrzczona (USNS Montford Point ochrzczony, 2013-03-05).

W chwili obecnej kontynuowana jest budowa 2. z okrętów MLP, przyszłego USNS John Glenn (T-MLP 2). Stępka pod niego została położona w grudniu 2012. Wodowanie jednostki zaplanowano na jesień br., a wprowadzenie do służby na marzec 2014.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.