Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy AW139 dla Ambulance Victoria

Lotnictwo cywilne, 27 lutego 2015

Służby ratownictwa medycznego australijskiego stanu odebrały pierwszy nowy śmigłowiec, AW139.

Pierwszy z 6 AW139, jakie do końca br. trafią do floty Ambulance Victoria / Zdjęcie: AgustaWestland

AgustaWestland i Australian Helicopters poinformowały dzisiaj o przekazaniu Ambulance Victoria pierwszego nowego śmigłowca AW139 w konfiguracji przystosowanej do zadań ratownictwa medycznego i poszukiwawczo-ratowniczych. W 2014 towarzystwo zamówiło 6 wiropłatów tego typu.

Obszar, na którym operują należące do Ambulance Victoria samoloty i śmigłowce – stan Wiktoria – ma powierzchnię ponad 237 tys. km2 i jest zamieszkany przez ponad 5,8 mln osób. Obecnie flota Ambulance Victoria składa się z 4 samolotów Beechcraft King Air B200 oraz 5 śmigłowców Bell 412 i Airbus Helicopters Dauphin.

Do końca br. te ostatnie zostaną zastąpione przez AgustaWestland AW139, które nie tylko mają większą kabinę, ale także nowocześniejsze wyposażenie kabiny załogi oraz są szybsze i mają większy zasięg (AW139 dla chorwackiej policji, 2015-02-19, Zakupy Carabineros de Chile, 2015-02-18). Eksploatacja nowych wiropłatów rozpocznie się w 2016.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.