Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Komplet AW139 dla włoskiej policji

Lotnictwo cywilne, 05 lutego 2015

Przedsiębiorstwo AgustaWestland przekazało włoskiej policji ostatni z 8 zamówionych śmigłowców AW139.

Włoska policja dysponuje obecnie 8 śmigłowcami AW139 / Zdjęcie: AgustaWestland

Dziś AgustaWestland opublikowało informację o zakończeniu dostaw śmigłowców AW139, przeznaczonych dla włoskiej policji. Ostatni z 8 zamówionych wiropłatów, oznaczonych jako UH-139C, trafił do rąk włoskich stróżów prawa przed końcem ub. r. Dostawy rozpoczęły się w połowie 2013.

Obecnie UH-139C należące do włoskiej policji stacjonują w 5 bazach w środkowej i południowej części kraju. 3 z nich bazują w Pratica di Mare w pobliżu Rzymu, 2 w Reggio Calabria i po jednym w Bari, Palermo i Fenosu. Wyposażenie wiropłatów stanowi układ obserwacji przedniej półsfery w podczerwieni (FLIR), urządzenia łączności satelitarnej, łącze transmisji wideo oraz reflektor poszukiwawczy i wciągarka.

Należące do włoskiej policji wylatały dotychczas łącznie ponad 1500 h. Producent przeszkolił w ich eksploatacji ok. 50 pilotów i 70 techników.

Włoskie służby porządku publicznego i siły zbrojne użytkują 31 AW139. Służą one w jednostkach Guardia Costiera (straży wybrzeża), Guardia di Finanza (straży granicznej) i Aeronautica Militare (wojsk lotniczych, 700. AW139, 2014-09-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.