Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rafale z CdG atakują islamistów

Lotnictwo wojskowe, 27 lutego 2015

Samoloty Rafale M stacjonujące na pokładzie francuskiego lotniskowca Charles de Gaulle wykonały pierwsze ataki na pozycje islamistów.

Para Rafale M wraca na pokład lotniskowca Charles de Gaulle po zakończeniu pierwszej misji bojowej przeciwko islamistom. Jak widać, samoloty zrzuciły na pozycje terrorystów 6 bomb kierowanych laserowo / Zdjęcie: MO Francji

Francuskie ministerstwo obrony poinformowało o pierwszej misji bojowej, jaką wykonały samoloty Rafale Marine i Super Étendard Modernisé wchodzące w skład grupy lotniczej zaokrętowanej na pokład lotniskowca Charles de Gaulle. Jak wiadomo, we wtorek okręt oficjalnie dołączył do koalicji walczącej z terrorystami z Państwa Islamskiego (Charles de Gaulle znowu w akcji, 2015-02-24).

Pierwsza udana akcja miała miejsce przedwczoraj. Para Rafale M, która wystartowała rano 25 lutego, dokonała uderzenia na wyznaczony cel – obóz szkoleniowy islamistów w Al-Qa’im na terenie Iraku, w pobliżu granicy z Syrią.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.