Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Jean Bart wesprze działania przeciw islamistom

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 08 października 2014

Francuski niszczyciel rakietowy typu Cassard, Jean Bart (D615) idzie w kierunku Zatoki Perskiej. Okręt wesprze wojska zaangażowane w naloty na pozycje islamistów w Iraku i Syrii.

Jean Bart brał w przeszłości udział w atakach na pozycje sił reżimu Muammara Kaddafiego / Zdjęcie: MO Francji

W poniedziałkowy wieczór okręt opuścił port morski w Tulonie i skierował się w stronę Zatoki Perskiej. W najbliższych dniach Jean Bart  dołączy do sojuszniczych jednostek, zaangażowanych w naloty na pozycje bojowników Państwa Islamskiego w Iraku i Syrii. Około 250-osobowa załoga niszczyciela ma odpowiadać za koordynację operacji lotniczych w regionie, prowadzonych m.in. przez francuskie samoloty wielozadaniowe Rafale (Rafale przeciw islamistom, 2014-09-21).

Francja jest kolejnym z europejskich sojuszników USA, które poza samolotami wojskowymi w walkę z islamistami zaangażowały też okręty. Wczoraj informowaliśmy o skierowaniu w rejon działań zbrojnych jednego z brytyjskich niszczycieli rakietowych Typ 45, HMS Defender (HMS Defender przeciw islamistom, 2014-10-07).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra