Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Charles de Gaulle na pomoc koalicji

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 07 stycznia 2015

Francuski lotniskowiec zostanie najprawdopodobniej wysłany na wody Zatoki Perskiej w ramach wsparcia wielonarodowej koalicji państw bombardujących pozycje islamistów w Iraku i Syrii.

Charles de Gaulle dołączy najprawdopodobniej do wielonarodowej koalicji wojskowej bombardującej pozycje Państwa Islamskiego w Iraku i Syrii / Zdjęcie: MO Francji

Lokalne media informują, że Charles de Gaulle (R91) zostanie wkrótce wysłany na Ocean Indyjski w ramach zapowiedzianych ćwiczeń morskich. Zazwyczaj dobrze poinformowany portal Mer et Marine sugeruje jednak, że francuski okręt może zostać w rzeczywistości skierowany do Zatoki Perskiej, by wziąć udział w kampanii nalotów na pozycje islamistów w Iraku i Syrii.

Decyzja o wysłaniu Charles de Gaulle do Zatoki Perskiej ma zostać oficjalnie ogłoszona 14 stycznia, podczas corocznego przemówienia prezydenta Francois Hollande’a do przedstawicieli sił zbrojnych. Grupa lotniskowcowa ma składać się z jednej fregaty przeciwlotniczej typu Horizon oraz fregaty ZOP, najprawdopodobniej typu Georges Leygues, a także okrętu podwodnego typu Rubis, jak i okrętu zaopatrzeniowego. Niewykluczone, że Marine Nationale (marynarka wojenna Francji) zdecyduje się na wysłanie w rejon działań zbrojnych pierwszej z fregat typu FREMM, Aquitaine (D650, AAquitaine (prawie) gotowa do ZOP, 2014-02-24).

Francuska grupa lotniskowcowa dołączy do rozmieszczonego na Zatoce Perskiej od jesieni niszczyciela rakietowego typu Cassard, Jean Bart (D615, Jean Bart wesprze działania przeciw islamistom, 2014-10-08). Okręt koordynuje i wspiera operacje lotnicze prowadzone m.in. przez samoloty wielozadaniowe Rafale, stacjonujące w Base Aérienne 104 Al Dhafra, leżącej w Abu Zabi (Rafale przeciw islamistom, 2014-09-21).

Misja Charles de Gaulle na wodach Zatoki Perskiej będzie jedną z ostatnich przed zapowiedzianym na 2018 przeglądem technicznym połączonym z modernizacją francuskiego lotniskowca. Thales otrzymał już zlecenie na usprawnienie działania pokładowego systemu kierowania ogniem, w ramach którego unowocześniony zostanie podsystem obrony przeciwlotniczej / przeciwrakietowej (Thales zmodernizuje Charles de Gaulle, 2015-01-06).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra