Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Solar Impulse ląduje w Indiach

Lotnictwo cywilne, 11 marca 2015

Solar Impulse 2 pokonał drugi etap lotu dookoła ziemi i pomyślnie wylądował w Ahmedabadzie w Indiach.

Solar Impulse 2 ląduje w Ahmedabadzie w Indiach / Zdjęcie: Solar Impulse

Po 11-godzinnym odpoczynku w Maskacie, eksperymentalny samolot napędzany energią słoneczną, Solar Impulse 2 kontynuował swój lot dookoła świata (Solar Impulse wystartował, 2015-03-09). Tym razem za sterami zasiadł Bertrand Piccard.

Trasa drugiego odcinka przelotu prowadziła z Omanu nad Morzem Czerwonym, do Ahmedabadu w Indiach. Samolot wystartował 9 marca, o 23:25 czasu lokalnego. Lądowanie miało miejsce 10 marca, po 13 h i 20 min lotu. Maksymalna wysokość lotu Solar Impulse 2 wyniosła tym razem 8534 m, a maksymalna prędkość względem ziemi – ok. 185 km/h.

Co najważniejsze, udało się pobić rekord świata w długości przelotu. Poprzedni, wynoszący 1386,5 km należał do André Borschberga i był ustanowiony w 2013, podczas lotu nad USA. Nowy rekord wynosi 1468 km i został już zgłoszony FAI.

Solar Impulse 2 wraz z załogą będzie przebywał w Indiach przez 4 dni. Następnie wystartuje do lotu do Waranasi, także leżącego na terenie Indii.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.