Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Próbny lot Solar Impulse 2

Lotnictwo cywilne, 27 lutego 2015

Wczoraj w Abu Zabi przeprowadzono próbny lot samolotu Solar Impulse 2. Wkrótce wyruszy on w podróż dookoła świata.

Solar Impulse 2 nad Abu Zabi / Zdjęcie: Solar Impulse

Solar Impulse 2, eksperymentalny samolot napędzany energią słoneczną, ma niebawem wyruszyć w lot dookoła kuli ziemskiej. Wczoraj w Abu Zabi, zasiadający w jego kabinie pilot Andre Borschberg wykonał niemal 12-godzinny lot próbny nad stolicą emiratu.

Jego przebieg koordynowany był przez centrum w Monako i zespół znajdujący się na miejscu. Teraz jesteśmy już bardzo blisko rozpoczęcia podróży dookoła świata – powiedział po lądowaniu Bertrand Piccard, jeden z pomysłodawców wyczynu. W 2013 Solar Impulse 1 odbył lot nad terenem USA (Solar Impulse w Nowym Jorku, 2013-07-07).

Obecnie Borschberg (Wypadek pilota Solar Impulse, 2013-12-10) i Piccard zamierzają wykonać pierwszy w historii przelot dookoła kuli ziemskiej samolotem zasilanym wyłącznie energią słoneczną. Kabina samolotu nie jest ogrzewana, ani hermetyzowana.

W ciągu 5 miesięcy Solar Impulse 2 znajdować się będzie w powietrzu przez 25 dni. W planach jest 12 międzylądowań. Trasa lotu prowadzić będzie w kierunku wschodnim, przez Indie, Chiny, Pacyfik (Hawaje), Stany Zjednoczone Ameryki, Atlantyk i Europę lub Afrykę Pn., zależnie od warunków pogodowych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.