Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

LIMA 2015: Schiebel kusi Malezję

Przemysł zbrojeniowy, 18 marca 2015

Zwiedzający targi LIMA 2015 mogą zapoznać się z ofertą austriackiego Schiebela w postaci śmigłowca bezzałogowego Camcopter S-100.

Austriacki Schiebel prezentuje na stoisku lokalnego partnera, Alaf Strategi, śmigłowiec bezzałogowy Camcopter S-100. Oferta skierowana jest do sil zbrojnych Malezji, Indonezji i Singapuru / Zdjęcie: Michał Jarocki

Austriacka konstrukcja wystawiana jest z Langkawi na stoisku lokalnego przedstawiciela Schiebela, Alaf Strategi. Producent współpracuje z Austriakami od 2011. Przedsiębiorstwo jest odpowiedzialne za promowanie S-100 na regionalnych rynkach, zwłaszcza w Malezji, Indonezji i Singapurze.  

Prezentowana na LIMA 2015 oferta została przygotowana zgodnie z wymaganiami technicznymi sil zbrojnych Malezji. Największe zainteresowanie S-100 wyraża obecnie Tentera Laut DiRaja Malaysia (TLDM, królewska marynarka wojenna Malezji). Ten rodzaj sil zbrojnych odczuwa bowiem rosnące zapotrzebowanie na bezzałogowe statki latające, które miałyby służyć do patrolowania rozległych wód terytorialnych i wyłącznej strefy ekonomicznej.  

Wystawiany w Langkawi śmigłowiec jest oryginalną konstrukcją, opracowaną i wyprodukowaną w Austrii. Alaf Strategi nie zdecydowało się na zmodyfikowanie bezzałogowca, poprzez dodanie lokalnie produkowanych podzespołów. W rozmowie z RAPORT-wto, przedstawiciele producenta zapewniają jednak, ze rozważana jest opcja przeniesienia produkcji wiropłata do Azji, co zmniejszy cenę jednostkową i skróci czas dostawy dla potencjalnych klientów. Wszystko uzależnione będzie jednak od wielkości i wartości przyszłych zleceń na Camcoptery.  

Wśród możliwych modyfikacji S-100 wymienia się przede wszystkim zabudowanie lokalnie produkowanych urządzeń obserwacji i analizy otoczenia, w tym głowic optoelektronicznych i radiolokatorów pokładowych. Azjatycki może być tez układ napędowy, co pozwoli na lepsze przystosowanie konstrukcji do operowania w trudnych warunkach klimatycznych regionu, diametralnie odmiennych od Europy (S-100 rozbił się na Ukrainie?, 2015-02-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.