Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

RJ85 powrócił z akcji w Australii

Lotnictwo cywilne, 24 marca 2015

Samolot pożarniczy Avro RJ85, należący do Conair, powrócił do Kanady z 3-miesięcznej akcji gaśniczej w Australii.

Przedstawiciele Conair przewidują, że pożarnicze Avro RJ85 pozostaną w służbie przez następne 15-25 lat / Zdjęcie: Conair Group Inc.

Conair Group Inc. z Abbotsford w Kanadzie jest właścicielem trzech Avro RJ85. Samoloty zostały przystosowane do wykonywania zadań pożarniczych. W ramach modyfikacji pod kadłubem każdego z nich zabudowano zbiornik wody / środka gaśniczego, o pojemności 11 340 l (Pożarnicze BAe 146 / Avro RJ, 2013-09-13).

W związku z plagą letnich pożarów władze australijskiego stanu Victoria podpisały z Conair kontrakt w sprawie wypożyczenia jednego z samolotów. 30 listopada 2014 na Antypody został wysłany Tanker 162. Trasa jego lotu wiodła przez Oakland w Kalifornii, Hawaje, atol Majuro na Wyspach Marshalla i Honiarę na Guadalcanal do Cairns w stanie Queensland. 7 grudnia samolot dotarł do bazy Avalon.

Już w tydzień po przebazowaniu z Kanady Tanker 162 rozpoczął walkę z żywiołem. Samolot operował na terenie Victorii do pierwszych dni stycznia. Następnie wezwano go na pomoc sąsiedniemu stanowi, Australii Południowej. Tam w ciągu zaledwie 2 dni Tanker 162 zrzucił ponad 200 tys. l środka gaśniczego. Do 8 stycznia samolot wykonał 14 kolejnych zrzutów na terenie wspomnianych stanów.

Kolejnymi miejscami działania Tankera 162 były Australia Zachodnia, a następnie Tasmania. Samolot zakończył operacje w Australii na początku marca i niedawno powrócił do Kanady.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.