Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Loty profilowe Rafale

Lotnictwo wojskowe, 10 kwietnia 2015

Francuscy piloci prowadzą próby wykonywania lotów profilowych przez jednomiejscowe samoloty wielozadaniowe Rafale C / M.

Doświadczenia zdobyte podczas prób pozwolą m.in. na opracowanie programu szkolenia pilotów jednomiejscowych Rafale w lotach profilowych / Zdjęcie: Dassault

Dotychczas loty profilowe mogły wykonywać jedynie załogi dwumiejscowych Rafale B, składające się z pilota i nawigatora. Lotnicy z centrum badawczego wojsk lotniczych (Centre d’Expériences Aériennes Militaires, CEAM) i lotnictwa marynarki wojennej Francji (Détachement du centre d’expérimentations pratiques de l’aéronautique navale, Det CEPA) prowadzą próby, których celem jest opracowanie oprogramowania autopilota umożliwiającego samolotom wielozadaniowym Rafale C / M (w wersji jednomiejscowej) wykonywanie analogicznych misji.

Najważniejszym celem przedsięwzięcia jest zapewnienie bezpieczeństwa pilotom Rafale ze składu Armee de l’Air (wojsk lotniczych Francji) i AviationNavale (lotnictwa marynarki wojennej) w trakcie lotów z dużą prędkością na małej wysokości nad powierzchnią terenu lub morza, niezależnie od pory doby i warunków atmosferycznych. Jednocześnie opracowywany jest program szkolenia w lotach profilowych, z użyciem symulatorów i podczas operacji lotniczych.

Po jego zakończeniu piloci Rafale C / M mają być zdolni do wykonywania zadań bezpośredniego wsparcia lotniczego i przechwytywania nieprzyjacielskich statków powietrznych lecących na bardzo małej wysokości w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Oprócz tego będą mogli wykonywać tzw. demonstracje siły i demonstracje obecności, przelatując z dużą prędkością na małej wysokości nad pozycjami lub oddziałami przeciwnika. Taktyka ta jest rutynowo stosowana podczas misji ekspedycyjnych przez załogi Mirage 2000D i Rafale B (Rafale z CdG atakują islamistów, 2015-02-27, GBU-50 dla Mirage 2000D, 2014-01-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.