Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USA zamawiają SM-3 Block IB

Marynarka wojenna, 04 maja 2015

Departament Obrony USA zlecił Raytheonowi produkcję serii antyrakiet Standard Missile-3 Block IB. Wartość przedsięwzięcia przekroczy 559 mln USD.

Raytheon dostarczy do 2018 co najmniej 44 antyrakiety Standard Missile-3 Block IB. Porozumienie ma wartość ponad 559 mln USD / Zdjęcie: Raytheon

Raytheon wyprodukuje i dostarczy 44 antyrakiety SM-3 Block IB wraz z wyposażeniem dodatkowym. Uzbrojenie zostanie dostarczone w konfiguracji all-up round (AUR). Departament Obrony USA zapłaci za uzbrojenie 559,2 mln USD (2 mld zł). Dostawy zakończą się w kwietniu 2018.

Zamawiający zarezerwował sobie prawo do zwiększenia wielkości zamówienia na SM-3 Block IB. Docelowo, Departament Obrony może zakupić w ramach omawianego porozumienia aż 52 antyrakiety tego modelu. Wyprodukują i dostarczą je zakłady Raytheona w Tucson w stanie Arizona oraz w Huntsville w Alabamie.

USA poinformowały przed rokiem o rozmieszczeniu pierwszych antyrakiet SM-3 Block IB na okrętach US Navy. Rządowa Missile Defence Agency nie podała wówczas, które jednostki zostały uzbrojone w najnowszej generacji antyrakiety. Decyzję o rozpoczęciu ich eksploatacji podjęto po intensywnym programie prób ogniowych (Udana próba SM-3 Block IB, 2012-06-28).

Kilka tygodni później przeprowadzono pierwszy test antyrakiety wchodzącej w skład systemu Aegis Ashore Missile Defense System (Pierwsza próba Aegis Ashore, 2014-05-21). Pocisk odpalono z lądowej wyrzutni umieszczonej na terenie Aegis Ashore Missile Defense Test Complex na poligonie rakietowym Kauai na Hawajach.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra