Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nieudana próba SM-3

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 03 września 2011

Pierwszy test antyrakiety SM-3 Block IB zakończył się niepowodzeniem. Pocisk nie zdołał przechwycić celu.

Antyrakieta SM-3 Block IB została wystrzelona wczoraj o 3:53 czasu lokalnego (9:53 EDT) z wyrzutni na pokładzie krążownika USS Lake Erie (CG-70). 90 s wcześniej z US Navy Pacific Missile Range Facility (PMRF) w Kauai na Hawajach wystrzelono rakietę balistyczną krótkiego zasięgu. Głowica SM-3 nie zdołała jej przechwycić.

Według wstępnych danych, zawiódł procesor systemu Aegis 4.0.1. Działał zbyt wolno, by przekazać dane do głowicy antyrakiety.

Antyrakiety SM-3 mają być podstawą amerykańskiego systemu antyrakietowego, który ma być instalowany w Europie od 2015 (Nie będziemy tarczą?, 2009-10-19). Pentagon planuje zakup ponad 300 pocisków tego typu w ciągu najbliższych 5 lat. Każdy ma kosztować 12-15 mln USD. Naziemne testy głowicy SM-3 Throttleable Divert and Attitude Control System (TDACS, na zdjęciu) opracowanej przez Raytheona (głównego kontraktora systemu) i Aerojet zostały zakończone w lutym 2011.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra